Egészséget nem vásárolhatsz, de kerékpárt igen!

Kisokos

NŐI KERÉKPÁR, 5 TIPP A VÁSÁRLÁSHOZ

Berguson
Berguson
2022.10.03 09:52
NŐI KERÉKPÁR, 5 TIPP A VÁSÁRLÁSHOZ

Női kerékpár, 5 tipp a vásárláshoz   A női kerékpárok már nem csak az egyedi festésükben, csajos színeikben különböznek a férfi társaiktól...

A gyártók mára már nagy számban terveznek, gyártanak kifejezetten a női igényekhez igazodó női kerékpárokat. Régen ha erről beszéltünk akkor nagy valószinűséggel mindenkinek a hajlított vázú városi női kerékpár jutott az eszébe, elől kosárkával. Ez mára természetesen teljesen megváltozott Ma már a kerékpár ipar követi a trendet, így biztos, hogy minden hölgy talál a saját számára megfelelő bringát.

 

1. A NŐI KERÉKPÁR VÁZA

 

Az első és legfontosabb a női kerékpár vázának a kialakítása, eltérése a férfi bringákhoz képest. Fontos hogyan ülünk a kerékpáron, egyenes háttal, vagy előre dőlve. Természetesen más lesz a geometria a különböző kerékpár típusok esetében. A városi kerékpárok többsége úgynevezett city váz geometriával rendelkezik. Itt a kormány magasabban van, és a felső cső is rövidebb, közelebb van a kormányhoz, így biztosítva az egyenes testtartást. Női MTB kerékpároknál is más a váz geometriája. A régi hagyományos ejtett felső cső mára már kezd kiszorulni, illetve az alap, hobbi kategóriára jellemező. A komolyabb női kerékpároknál a felső cső szinte megegyezik a férfi MTB bringákéval, de a nyereghez közel megtörik, egy ejtés van benne. Így biztosítva a könnyebb fel és leszállást.

 

2. A NŐI KERÉKPÁR MAGASSÁGA

 

A városi kerékpárok esetében két különböző kerékméret van használatban. 26”-os és a 28”-os. A két különböző kerékméretű női kerékpár kb. 2-4 cm-rel tér el egymástól. A 28”-os bringán a nyeregcső és a kormány közti távolság is kisebb, így rövidebb a bringa. Alacsonyabb (155cm alatt) hölgyeknek érdemes a 26”-os kerekű bringát választani, itt alacsonyabb lesz az átlépés. 165 cm felett már nyugodtan szóba jöhet minden típus esetében (trekking, cross trekking, MTB) a 28”-os, és a trapéz váz. Természetesen a női kerékpárok is különböző váz méretekkel készülnek, így mindenki megtalálhatja a számára megfelelőt.

 

3. ÁTLÉPÉSI MAGASSÁG A NŐI KERÉKPÁROK ESETÉBEN

 

Ahhoz, hogy valaki szoknyában is tudjon bringázni, olyan kerékpárt kell választani ami hattyú vázas, és könnyen átléphető, könnyen át tudja emelni a lábát a váz felett. Ezt valószínű naponta többször is megismétlődik, így ennek leginkább a mindennapokban van jelentősége.Elsősorban a városi kerékpárok egyedi jellemzője. Ezeken a női kerékpárokon a hajtómű magassága is alacsonyabb a többi típushoz képest.

 

4. A NŐI KERÉKPÁR FELHASZNÁLÁSI TERÜLETE

 

A női kerékpároknál is lényeges kérdés a Mire használjam? Ettől függően változik például a váltórendszer is a kerékpáron. Nem mindegy hogy valaki csak városban, aszfalton használja, vagy esetleg terepen, hosszú emelkedőkön is. Így lehet a kerékpár egy sebességes, lánc váltós, vagy agyváltós. Ha valaki csak napi 5 kilométert teker városban sík területen, akkor neki jó választás lehet a váltó nélküli kontrás női kerékpár. Hosszabb városi kiruccanásokhoz, munkába járáshoz készítenek agyváltós női kerékpárokat 3 vagy 7 sebességi fokozattal. Ezek teljesen zárt rendszerek, “igénytelenek”, kevés karbantartást igényelnek. Hosszabb tekeréseknél, túrázásoknál főleg MTB esetében mindenképpen lánc váltós kerékpár javasolt, mivel ezekkel könnyebben lehet feljutni a dombokra, hegyekre.

 

5. A NŐI KERÉKPÁR ÉS A SZÍN

 

Lehet hogy ezzel kellett volna kezdeni, mivel sok hölgy esetében szinte a legfontosabb, és egyetlen szempont a szín:-). Ám itt néha kompromisszumot kell kötni a szín és a felszereltség tekintetében.

 

Kerékpár webshopunkban vagy Vihar utcai kerékpár üzletünkben,  hatalmas választékot találsz női kerékpárokból.  A számodra legmegfelelőbb női bringa kiválasztásában, szakmailag felkészült munkatársaink segítenek, és a kiválasztott kerékpárodat, üzemkészen viheted, vagy szállítjuk az otthonodba.