Egészséget nem vásárolhatsz, de kerékpárt igen!

Szűk szabású nadrág

Az Online ár a weboldalunkon leadott és visszaigazolt rendelésekre vonatkozik!


 

Hogy milyen és miért is jó pontosan a biciklis rövidnadrág? 

Tudj meg mindent, amit általánosságban tudni lehet a biciklis nadrágokról!

Mikor viselj kerékpáros rövidnadrágot?

Józan paraszti ésszel is megválaszolható a kérdés: amikor nem fázol benne. Egyénileg más-más hőmérsékleti értéknél fekszik ez a határ, de elmondhatjuk, hogy nagyjából áprilistól októberig szokott rövidnadrágos idő lenni, 10 fok felett javasoljuk a használatát — hosszabb, hűvösebb vagy változékony időjárású napokra akár lábszárral kiegészítve.

És most jön a kivétel!

Szeles és csapadékos időben a hőérzet mindig jelentősen alacsonyabb, jól gondold át az öltözködésed, és válassz mindig az időjárás-előrejelzésnek, domborzati viszonyoknak (magasság, árnyékos erdő, stb.) is megfelelő biciklis ruházatot!

Milyen biciklis rövidnadrágot válassz?

A szűk fazonú, lycra anyagú ún. biciklis nadrágokat vagy sztreccs nadrágokat — nem meglepő módon— csoportosíthatjuk nemek szerint (férfi biciklis nadrág és női biciklis nadrág), valamint aszerint, hogy van-e kantárja (kantáros biciklis nadrág). Mire jó a kantár? Amíg ki nem próbálod, nem fogod tudni, hogy mennyire kényelmessé teszi a nadrágot, hogy milyen tökéletes illeszkedést biztosít, hogy mennyire klassz érzés, amikor meg sem moccan rajtad a nadrág (és főleg az ülőbetét), hogy nem dörzsöl ki a dereka, hogy nem csúszkál el rajta a mez. A kantár anyaga egyébként általában egy nagyon könnyű, lyukacsos, vékony, lélegző technikai anyag. Eltérnek róla a vélemények, hogy macerás-e benne a dolgodat végezni: a fiúknak kevésbé, a lányoknak egy fél fokkal bonyolultabb, de ha nem lenne több pozitív tulajdonsága, mint negatív, akkor a világ élversenyzői sem hordanák (márpedig a gyakorlat azt mutatja, hogy sokkal többen hordanak kantárost, mint nem kantárost).

Ha rövidnadrágokról beszélünk, akkor félig kakukktojás lehet a háromnegyedes nadrág, mégis idekeverjük. Mivel hosszúnak nem mondható, ezért a térd alá érő biciklis stretchnadrágokat is a rövidek közé soroljuk. 

Az utolsó kategória, ami szerint még csoportosíthatjuk őket, az nem más, mint az árfekvés. Már több cikkünknél említettük a “biciklis szentháromságot”, vagyis azt a három terméket, amelyekből érdemes már első körben minőségi darabra beruháznod: kerékpáros bukósisak, biciklis stoplis cipő és persze a nadrág.

Ha információéhes vagy és angol nyelvű szakirodalmat keresel, a kantáros nadrágokról cycling bibként találsz információt, míg a kantár nélküli, szárán és derekán egyaránt gumival ellátott nacikat cycling shortként találod meg.

Milyen betét van a szűk biciklis nadrágban?

Az ideális kerékpáros rövidnadrágok kb. 8 mm vastag szivacs- vagy géltöltettel készülő, osztott ülepbetéttel rendelkeznek, ami a biciklin ülve plusz párnázottságot biztosít, és hatékonyan védi a nyereggel érintkező, érzékeny testrészed bőrét a kidörzsölődéstől. A géltöltetű betétek anyaga rezgéselnyelő szilikon, amely időtállóbb és formatartóbb is, mint a szivacs. 

Hogyan viseld a szűk biciklis rövidnadrágot?

Pont úgy, mint a hosszú biciklis rövidnadrágot: fehérnemű nélkül vagy speciális biciklis aláöltözettel — és ezt a pontot nem is részleteznénk tovább.

Hogyan tisztítsd?

Amennyiben a fenti pontban leírtak szerint viseled, érdemes minden használat után hagyni megszáradni, mielőtt a szennyesbe dobod, majd speciális, sportruhákhoz való mosószerrel, öblítő használata nélkül, 30 fokon ajánlunk a mosásukat a lélegző hatás megőrzése érdekében. Ha lehet, mosd kézzel vagy válassz rövid, kímélő programot.

Szűrés
Ajánlataink
Alkategória
Gyártó
Méret
Szín
Női specifikus
Felhasználási terület
Szezonalitás
Kantáros
Betétes
Szabás
Nadrágszár hossza
Termék státusza